MCWALL - System fasadowy


Charakterystyka systemu

System lekkiej ściany osłonowej.

Ściana osłonowa MC-Wall jest złożona z pionowych słupów i poziomych rygli. Elementy te połączone są ze sobą dzięki nierdzewnym, stalowym trzpieniom. Do jednego węzła przyporządkowane są 2 lub 3 łączniki o średnicy 6. Wykonane ze stali nierdzewnej są w stanie zagwarantować wysoką nośność połączenia. Sytuacja dotyczy obciążenia szybą oraz parcia spowodowanego przez wiatr.

W żaden sposób nie przeszkadza to w użyciu tradycyjnych wsporników rygli, ani w przytwierdzeniu ich wyłącznie przy pomocy wkrętów od czoła. Izolowanie rygli odbywa się przez przekładkę termiczną. Zostaje ona zaciskana przez firmę Aliplast w momencie produkcji profili. Dzięki temu, ewentualne błędy powstałe za sprawą montażu przekładki termicznej zostają już na początkowym etapie wyeliminowane.

Połączenie przekładki termicznej z ryglem w znacznym stopniu skraca czas montażu fasady.

Jeśli chodzi o rodzaj przekładki, dostosowujemy go do tego, jak grube jest wypełnienie w ścianie osłonowej. Przy zastosowaniu rygli z zagniecioną przekładką termiczną, grubość wypełnienia może wahać się pomiędzy 24 a 31 mm. Natomiast w przypadku rygli z odrębną przekładką termiczną wypełnienie może wynosić nawet do 42 mm.

Tam, gdzie montowane są fasady, słupy uzupełnia się o specjalny, tworzywowy profil izolacyjny. W każdej sytuacji słup jest zbudowany według tradycyjnych zasad. Stałym elementem jest wyodrębnienie listwy maskującej, zaciskowej oraz przekładki termicznej.

Do wykończenia ściany fasadowej można wykorzystać na przykład listwy tradycyjne o prostokątnym kształcie lub dekoracyjno-maskujące pokrycie o zaokrąglonych krawędziach – soft line.

W celu lepszego zobrazowania produktów dostępnych w naszej szczecińskiej firmie, poniżej przedstawiamy schemat ich budowy.