Rolety

Żaluzje, rolety, a może plisy? Wybierz swój styl, decydując się na jeden z wielu naszych systemów do zaciemniania pomieszczeń.

Eleganckie zasłony przeciwsłoneczne, które ze względu na swoje walory dekoracyjne pozwalają uzyskać wyjątkowe efekty świetlne. Zastosowano w nich plisowaną tkaninę poliestrową odporną na działanie skrajnych temperatur oraz promieniowanie ultrafioletowe. Dodatkowo, w produktach typu Duette, tkanina jest klejona w komórki i w związku z tym jej przekrój przypomina plastry miodu.

Rolety wewnętrzne znajdują szerokie zastosowanie – zarówno w domowych oknach, także posiadających bardzo nietypowe kształty, jak również w różnego rodzaju skomplikowanych konstrukcjach dachowych, ogrodach zimowych, przeszkleniach znajdujących się na suficie czy świetlikach. Rolety można montować w pionie, poziomie i pod różnymi kątami, a ich obsługa jest bardzo prosta – wystarczy do tego specjalny uchwyt, sznurek z mechanizmem blokującym albo sterowanie elektryczne. Użytkownik ma możliwość wyboru żaluzji zaciąganej od dołu i od góry, a także w systemie dzień – noc (odpowiednio dobrana kompozycja, gdzie w jednym oknie znajdują się dwie plisy, które różnią się kolorem albo rodzajem).

Tkanina, z której zostały wykonane rolety doskonale zaciemnia pomieszczenie, jest transparentna i łatwa w czyszczeniu – możliwe jest pranie na mokro (polecamy instrukcję czyszczenia). W naszej ofercie znajdują się profile białe, a za dopłatą – w dowolnym kolorze z palety RAL.

Rolety materiałowe

Rolety wewnętrzne, cieszące się ogromnym zainteresowaniem ze względu na swoje praktyczne i uniwersalne zastosowanie, estetyczny wygląd oraz łatwość montażu i obsługi. Dostępne są w różnych kolorach i kształtach, dzięki czemu sprawdzą się w rozmaitych pomieszczeniach, a także zostaną dopasowane do nietypowych kształtów okien.

Rolety dzień i noc

Innowacyjne dekoracje okienne, dzięki którym możliwe jest dokładne kontrolowanie ilości światła, jaka wpadać będzie do pomieszczenia. Zastosowanie w ich budowie dwóch różnych materiałów pozwala na odpowiednie ustawianie naprzemiennych pasów – to doskonały sposób na zaciemnienie i ozdobienie wnętrza.Nasza szczecińska firma oferuje również eleganckie dekoracje okienne w postaci plis, będące doskonałą alternatywą dla rolet czy żaluzji. Praktyczne w zastosowaniu i bardzo eleganckie, podniosą estetykę każdego pomieszczenia.

Połączenie elegancji i funkcjonalności sprawiło, że plisy cieszą się rosnącą popularności, nie tylko przyciemniając pomieszczenia, ale również dając ciekawe efekty świetlne. Wykonywane są z plisowanej tkaniny poliestrowej, odpornej na działanie wysokiej temperatury i promieni słonecznych. Podobnie jak w przypadku rolet polecamy typ Duette, gdzie klejona w komórki tkanina prezentuje się bardzo efektownie, przypominając plastry miodu. Plisy różnią się od tradycyjnych systemów osłonowych tym, że mogą zasłonić dowolny fragment okna przy jednoczesnym przesuwaniu tkaniny od góry i od dołu. Dzięki temu znajdują bardzo szerokie zastosowanie, sprawdzając się w nietypowych pod względem kształtu oknach (trójkątnych, półokrągłych czy trapezowych) i mogą być wykorzystywane w różnych skomplikowanych konstrukcjach okiennych, ogrodach zimowych czy świetlikach.

Montowane są pod dowolnymi kątami, w pionie lub poziomie, ich obsługa odbywa się ręcznie albo automatycznie (w zależności od potrzeb użytkownika), a ich zaciąganie możliwe jest zarówno od dołu, jak i od góry. Można również zastosować system dzień i noc. Dodatkowym atutem plis jest łatwość ich czyszczenia (możliwe pranie) oraz ogromna różnorodność kolorystyczna – w naszej ofercie profil biały oraz, za dopłatą, różne barwy z palety RAL albo kolory drewnopodobne.

Dzięki zastosowaniu żaluzji poziomych, możliwe jest zaciemnienie wnętrza w 75 procentach oraz obniżenie jego temperatury o 10-15 procent. Są najtrwalszymi systemami osłonowymi i mogą służyć użytkownikom długie lata.


Żaluzje poziome klasyczne
Ten typ żaluzji montowany jest na skrzydle okiennym, we wnęce oraz na wnęce okiennej, a w ich budowie zastosowano węższe taśmy tworzące lamelki (16 mm), dzięki czemu systemy prezentują się bardzo estetycznie i delikatnie.

Żaluzje poziome kompaktowe
Rozwiązania, które stają się integralnymi elementami okien, ponieważ montowane są bardzo blisko szyby na skrzydle i posiadają panelową budowę.

Żaluzje poziome drewniane
Systemy polecane przede wszystkim do tradycyjnie zaaranżowanych wnętrz, gdzie dominuje drewno, szkło oraz ratan. Żaluzje te dodają pomieszczeniu wyjątkowego uroku.

Verticale, czyli żaluzje pionowe, przeznaczone są przede wszystkim do pomieszczeń komercyjnych, gdzie idealnie spełniają funkcje niezawodnych osłon wielkogabarytowych. Verticale umożliwiają kontrolę kierunku i ilość wpadającego światła. W ofercie naszej firmy znajduje się bogata paleta kolorów i wzorów tkanin, a także lamele PCV.